موسسه آتیه داران علم و فرهنگ

هزینه های تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه با دانشگاه های معتبر در سطح جهانی با هزینه های مناسب و امکاناتی عالی هدف تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان می باشد. اعتبار علمی دانشگاه های ترکیه بسیار بالا بوده و عمده دانشگاه های ترکیه با دانشگاه های معتبر دنیا ارتباط علمی دارند. ترکیه کشوری زیبا است که بخشی از آن در قاره اروپا و بخشی در قاره آسیا قرار دارد. بخش عمده آن در آسیا و قسمت کوچکی از آن در قاره اروپا قرار دارد. جمعیت کشور ترکیه حدود 80 میلیون نفر است. دین اکثریت مردم این کشور اسلام است و مذهب آنان سنی است.

سیاست این کشور که در آن حکومتی لائیک بر سر کار است، آن است که امکانات مناسب برای تحصیل دانشجویان بین المللی و علاقه مند به تحصیل را در این کشور فراهم کند. با توجه به اعتبار بالای دانشگاه های ترکیه در جهان، متقاضیان تحصیل در این کشور برای ورود با آزمون هایی مواجه می شوند که باید قبل از ورود خود را آماده نمایند.

دانشگاه‌های ترکیه دارای امکانات عالی، دارای فضای آموزشی مناسب، کتابخانه هاای بزرگ و مجهز، آزمایشگاههای به روز،زمین‌‌های ورزشی متعدد، امکانات تفریحی و خدمات درمانی و غیره هستند. دانشگاه های ترکیه معمولا در خصوص خوابگاه به دانشجویان تعهدی نمی دهند ولی امکانات خوابگاهی طی سالیان گذشته افزایش پیدا کرده و عمدتا دانشجویان خارجی از خوابگاههای مجهزی برخوردار بوده اند. دانشجویان در دوره تحصیل خود در دانشگاه های ترکیه بیمه درمانی دارند و تسهیلات درمانی آنها رایگان می باشد.

هزینه های تحصیل در ترکیه چقدر است؟

هزینه های تحصیل در ترکیه

هزینه های تحصیل در ترکیه

هزینه های تحصیل در ترکیه تفاوت زیادی با ایران ندارد.در واقع هزینه های زندگی همان هزینه های تحصیل در ترکیه می باشد. هزینه های پوشاک نسبت به ایران کمتر بوده و دانشجویان در استفاده از وسایل نقلیه عمومی از تخفیف 50 درصدی دانشجویی بهره مند هستند. هزینه های تحصیل در دانشگاههای دولتی و خصوصی با هم متفاوت است و دانشجویان ممتاز نیز می توانند از بورسیه و وام های تحصیلی استفاده کنند.

علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های ترکیه می توانند با مراجعه به موسسه آتیه داران علم و فرهنگ در زمانی کوتاه و کاملاً تضمینی پذیرش دانشگاه های ترکیه و ویزای تحصیلی ترکیه را دریافت نمایند.

جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

مدیر سایت

درباره مدیر سایت

4 نظر

 • رضایی گفت:

  ببخشید هزینه های زندگی در ترکیه خیلی بیشتراز ایرانه؟

  • مدیر سایت گفت:

   با توجه به افزایش نسبی لیر در سال گذشته، هزینه ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته. همچنین با توجه به مسائل اقتصادی خود ترکیه، تورم در این کشور هم در حال حاضر به وجود آمده است. با این اوصاف خیلی بیشتر از ایران نیست و هزینه ها تقریبا 20 درصد از تهران بیشتره.

 • لطفا حدود هزینه های تحصیل پزشکی رو بفرمایید در ترکیه.

  • مدیر سایت گفت:

   سلام
   در دانشگاههاي دولتي حدود هزينه تحصيل رشته هاي گروه پزشكي، بين ١٠٠٠ تا ١٥٠٠٠ لير در سال ميباشد. ولي در دانشگاههاي خصوصي اين رقم، بين ١٠ تا ٢٥ هزار دلار متقاوت است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

موسسه آتیه داران علم و فرهنگ

اعزام دانشجو و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور ترکیه و آذربایجان برای ایرانیانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند .

اطلاعات تماس :

 تهران: یوسف آباد؛ بالاتر از میدان اسدآبادی؛ پلاک 417؛ ساختمان نادر؛ طبقه 5؛ واحد 503

تلفن:88053788,9(021)

موبایل: 2919-720-0912